נשים רבות הסובלות מאי פריון או מקשיי פוריות, חוות פגיעה עמוקה בדימוי הנשי ובתחושת הערך העצמי, ועלולות לחוש תחושות של כשלון ורגשות אשם.

במהלך טיפולי פוריות עולים וצפים רגשות רבים, ביניהם רגשות שליליים של תסכול, כעס ובדידות. בנוסף לכך, גורם הטיפול ההורמונאלי לתופעות לוואי לא נעימות, כגון: בחילות, מצבי רוח, עלייה במשקל, חרדות, גלי חום ועוד.

לפי מחקרים, קיים בקרב נשים שעוברות טיפולי פוריות (IVF) קשר ישיר בין מצוקות נפשיות כמו חרדה ודכאון ובין סיכויי התעברות נמוכים. באחד המחקרים, נמצא אצל נשים שעברו הפריית מבחנה קשר ישיר בין דכאון לבין מספר נמוך של ביציות שנשאבו, ואילו אצל הגברים נמצא קשר ישיר בין דכאון לבין תנועתיות זרע נמוכה.

 

כיצד מסייעת הרפואה הסינית בהתמודדות עם טיפולי פוריות

כחלק מטיפולי הפוריות, ישנם תהליכים רגשיים אותם נשים עוברות. בעזרת הכלים שיש לרפואה הסינית להציע ובסיוע שיח קוגניטיבי ומפרה, שהוא חלק משיטת טיפול תודעתי, ניתן לעזור ולקדם את השלבים השונים, לייצר טרנספורמציה של רגשות ולאפשר לאישה לעבור את התהליך קל ומהר יותר, על מנת לקדמה לעבר המטרה ולהשגת ההריון הרצוי.

הרפואה הסינית כיום מהווה חלק מהותי בטיפול בבעיות פוריות, בין אם מדובר בבעיית פריון מוסברת ובין אם הגורם לאי הפריון אינו ידוע.

הדיקור הסיני מסייע להביא את הגוף לאיזון אופטימלי בין המערכות והרבדים השונים ועל-ידי כך מטפל בשורש הבעיה.

נתאלי הלר גמפל, מטפלת ברפואה סינית בנשים בפריון ובהריון
הרפואה הסינית כיום מהווה חלק מהותי בטיפול בבעיות פוריות, בין אם מדובר בבעיית פריון מוסברת ובין אם הגורם לאי הפריון אינו ידוע.

הטיפול עובד ברמת הדם, הגוף והנפש

לפי הרפואה הסינית, בעיה ברמת הדם קשורה לתמצית ולהזנה ומהווה מקור לחיות של מערכת הרבייה.

בעיה ברמת הגוף מקושרת לאיבר הכליות, המכילות את התמציות הנדרשות לקיים חיים (חיים חדשים הנוצרים ברחם). לדיקור,תזונה וצמחי מרפא יש השפעה עצומה על מימוש הפוטנציאל של האישה.

בעיה ברמת הנפש קשורה ללב, ה'קיסר' המושל על הממלכה כולה (מקבל את כל האינפורמציה), מקושר למוח ואחראי על ניהול תקין של הורמונים והפרשתם לשחלות. תחושות מתח או רגשות מעורבים, עלולים לגרום לזרימת דם פחות טובה, להשפעה שלילית על מערכת הרבייה והרחם ועל יכולת האישה להרות.

בעיות פריון שונות שניתן ורצוי לטפל בהן בדיקור

רזרבה שחלתית נמוכה, חוסר איזון הורמונאלי, פרופיל הורמונלי ובו FSH גבוה (אחראי על התפתחות הזקיקים), בעיה בבניית רירית הרחם, אל ווסת, מחזור לא סדיר, שחלות פוליציסטיות ועוד.

נתאלי הלר גמפל, מטפלת ברפואה סינית בנשים בפריון ובהריון
תחושות מתח או רגשות מעורבים, עלולים לגרום לזרימת דם פחות טובה, להשפעה שלילית על מערכת הרבייה והרחם ועל יכולת האישה להרות.

גורמים נוספים העלולים לפגוע בפריון הגבר והאישה

גיל, תזונה מתועשת או לא מספקת (איכות מזון ירודה), תת תזונה, אורח חיים אינטנסיבי המייצר עומס גדול פיזי ונפשי על האישה, ספורט אינטנסיבי

יתרונות הטיפול בדיקור סיני לפוריות

הטיפול בדיקור לפוריות משפר את הפריון ותומך בו על-ידי כך שהוא מאפשר להביא את מלוא הפוטנציאל לידי מימוש ולייצר את הזרימה הנכונה והרצויה לרחם. בכך הוא מסייע לעבות את רירית הרחם ולהעלות את הסיכוי לקליטה והשתרשות של העובר.

טיפול טבעי בבעיות פוריות מסייע במקרים של איכות ביצית ירודה, על-ידי תמיכה ושיפור תפקוד השחלות בעזרת דיקור וצמחי מרפא ספציפיים, המותאמים באבחנה סינית מדויקת.

חיזוק המערך האנרגטי חשוב כתמיכה בבניה נכונה של התמציות ורירית הרחם, בגדילת הזקיק והביצית וכתמיכה והרגעה בפן הנפשי.

נתאלי הלר גמפל, מטפלת ברפואה סינית בנשים בפריון ובהריון
הטיפול בדיקור לפוריות משפר את הפריון ותומך בו על-ידי כך שהוא מאפשר להביא את מלוא הפוטנציאל לידי מימוש ולייצר את הזרימה הנכונה והרצויה לרחם.

לאחר שנים של עבודה קלינית עם מטופלים ומטופלות, נכחתי לראות את החשיבות שיש לטיפול של שלוש הרמות והרבדים השונים: דיקור, תזונה/צמחים ועבודה תודעתית והתוצאות מדברות בעד עצמן.

במרכז רפואות עומדת נתאלי הלר גמפל, מומחית לטיפול טבעי בבעיות פוריות. דיקור סיני מסייע להורדת המתח הנפשי, איזון הגוף וצמצום תופעות הלוואי הכרוכות בטיפולים הורמונליים, עידוד התנועה הנכונה של דם לרחם ולשחלות, חיזוק הגוף וחיבור של האישה עם הרחם גם ברמה תודעתית.

לפרטים וקביעת תור

נתאלי הלר גמפל מטפלת מוסמכת ברפואה סינית קלאסית ונטורופתית N.D, בעלת נסיון טיפולי של  מעל עשר שנים.

נתנאלי משלבת בטיפול בראיה רב מערכתית הכוללת רפואה סינית, נטורופתיה ועבודה תודעתית

למידע נוסף >

פניה למומחים של רפואות

קביעת פגישה
צוות המומחים
שיטות טיפול
יצירת קשר