כאב נוירופטי הינו כאב כרוני שנגרם כתוצאה ממחלה או הפרעה במערכת העצבים ואין לו סיבה מוגדרת, לכן גם הטיפול בעייתי. לרפואה הקונבנציונאלית אין מענה ספציפי לקשת התופעות ולכאב מסוג זה. לעיתים אף נותר המטופל עם סבל או צורך לנטול תרופות שעלולות לגרום לתלות.

הגדרת סוגי כאב ועוצמתו היא משימה קשה, שכן, הכאב הוא סובייקטיבי לסובל ומשתנה מאדם לאדם וממקרה למקרה. יתר על כן, סף הכאב משתנה מטופל למטופל, כלומר יכול להיות מצב בו שני מטופלים סובלים מאותו כאב רק אחד מסוגל להתמודד איתו והשני לא. כפי שנאמר, אחד הכאבים שנחשבים לקשים וכרוניים במיוחד הוא הכאב הנוירוטי. מוצאו מהפרעה במערכת העצבים או מחלה ולא נגרם כתוצאה מחבלה, דלקת או כל נזק לרקמות הגוף.

כיצד נגרם הכאב? ישנן תיאוריות רבות, אך הסיבה המדויקת לא נמצא עד כה. על פי חלק מהתיאוריות עצבים מסוימים בגוף יוצרים פעילות חשמלית לא תקינה שהמוח מפרש ככאב מסוגים שונים. יש מטופלים שמתארים את הכאב כשריפה, יש שחווים נימולים ועקצוצים ועוד מבחר תחושות לא נעימות. לעיתים קרובות אנשים חשים כאב נוירופטי באזורים המרוחקים בגפיים, כמו כפות הרגליים, כפות הידיים והשוקיים. הכאבים יכולים להופיע ללא כל גירוי חיצוני או סיבה מובנת.

איך אפשר להתמודד עם כאב נוירופטי?

במקרים רבים הכאב הוא ביטוי למחלה בשם נוירופתיה שמשפיעה על העצבים ההיקפיים. עם זאת, לעיתים קרובות הכאב יכול להיגרם על ידי מחלת הסוכרת וסיבוכיה השונים. חשוב לפנות לרופא ולבדוק מהן הסיבות לכאב. לאחר שמאתרים את מקור הכאב ניתן למצוא את דרך ההתמודדות המתאימה איתו:
• תרופות שחוסמות את ההולכה החשמלית בעצבים ומפחיתות את מעבר הכאב
• תרופות נוגדות דיכאון או חרדה
• תרופות ייעודיות לטיפול בכאבים נוירופטיים
• רפואה משלימה: מבחר שיטות בהן נעזרים החולים כדי לשכך כאבים באופן טבעי

חלק גדול מהתרופות יכול לגרום לתלות ולתופעות לוואי שונות. מטופלים רבים מעדיפים להמשיך ולהתמודד עם הכאב מאשר לסבול מתופעות הלוואי שיכולות להיות בלתי נעימות. אך קיום ניתן להיעזר בשיטות מיוחדות מהרפואה המשלימה. השילוב בין YNSA לקרניו סקראל נמצא יעיל ביותר בטיפול בכאבים נוירופטים ואף על פי מחקרים נראה שיפור משמעותי בנבדקים.

YNSA – דיקור קרקפת המקל על הכאבים

הינה שיטת דיקור סיני שמשפיע על מערכת העצבים ומסייע להפחית כאבים בכלל ויעילה מאוד לטיפול בכאבים נוירופטיים שונים. השפעתו של דיקור הקרקפת על מערכת העצבים מעניקה גישה לאזורים שונים בגוף וכך היא מטפלת בכאבים בשיטה יעילה וממוקדת – שנחשבת לבטוחה במיוחד.

כיום דיקור הקרקפת מסייע לעשרות אלפי מטופלים ברחבי העולם, אך הכול התחיל לפני יותר מארבעים שנים, כשד"ר טושיקטסו ימאמוטו גילה כי דיקור הקרקפת יכול להשפיע על אזורים עצביים בגוף. כך הוא פיתח את שיטת ה-YNSA, הנקראת גם ניורו-אקופנטורה. לפי עקרונות ה-YNSA , דרך הקרקפת קיימת גישה לכל איברי הגוף, כך שדיקור של נקודות שונות יכול להשפיע על איברי הגוף. המטופלים הסובלים מכאב במקום מסוים, יכולים לחלוק זאת עם המטפל במהלך הדיקור בקרקפת וכך הוא יוכל לסייע להתאים להם את הטיפול בזמן אמת, שכן, השפעת הדיקור מורגשת מיידית.

כיצד טיפול קרניו סקראל יכול לשפר את תוצאות דיקור הקרקפת?

כאמור, כאבים נוירופטיים נגרמים מבעיות בעצבים. קרניו סקראל היא מערכת העצבים המרכזית והנוזל המקיף אותה. טיפול קרניו סקראל מסייע  במגוון בעיות בתפקוד החושי והתנועתי וכך בין היתר יוכל להקל על כאבים. טיפול קרניו סקראל הוא טיפול ידני עדין שכולל לחץ ידני על עמוד השדרה ועצמות הראש – לכל אורך המערכת הקרדיאלית שכוללת את עצמות הגולגולת, פנים ולסת, את הסקרום (עצם הזנב), את עמוד השדרה והנוזל השידרתי המקיף את מערכת העצבים במוח.

בשילוב עם דיקור קרקפת YNSA הקרניו סקראל מעניק גישה נוספת למערכת העצבים – כך ששתי השיטות מסייעות באופן משולב לשכך את הכאבים. מה שהופך את ההתמודדות בכאב הנוירופטי לקלה יותר. שכן, ישנן שתי חזיתות שנאבקות באותו אויב, מביאות הקלה ומרגיעות יחדיו את הכאב המעיק והבלתי פוסק.

פניה למומחים של רפואות

קביעת פגישה
צוות המומחים
שיטות טיפול
יצירת קשר