עיון בערך "אסטמה" בויקיפדיה יניב לכם הרבה מידע רפואי אודות המחלה, ותמונה אחת שמעוררת אצלי הרבה שאלות על המידע שניתן לנו ברשת והמהימנות שלו. תמונה של משאף, כן, עם לוגו בולט של חברת התרופות המשווקת אותו. לא ילד סובל, לא מבוגר שמתקשה לנשום,לא תמונה של מערכת הנשימה, משאף…פרסומת לתרופה? אתם תחליטו.

אסטמה היא מחלה אלרגית , המאופיינת בחסימה חלקית של דרכי הנשימה בעקבות תהליכים דלקתיים שונים , היא מאופיינת בשיעול , בקוצר נשימה, בסיבולת לב ריאה נמוכה יחסית, ב"צפצופים" ועוד מספר סימפטומים משתנים, כולם קשורים לדרכי הנשימה .

הגורמים לאסטמה הם לרוב שילוב של גנטיקה יחד עם גורמים סביבתיים כגון זהום אויר,פריחה, אבקנים, עובש, ושאר מזיקים סביבתיים כמו גם מזונות שונים, חומרים משפרי ריח וטעם, ואפילו סטרס ומתח נפשי.

בכל פעם שאני פוגש בקליניקה ילד או מבוגר שסובלים מאסטמה אני נדהם מחדש כמה השפעה יש לאותם גורמים סביבתיים, בעיקר לאלו שאנחנו יכולים במאמץ לא גדול לשלוט עליהם, כמו הפסקת מוצרי חלב, הפחתה של סוכרים, שיפור איכות התזונה, שתייה מספקת של מים, הפחתה של משקאות ממותקים ואף שליטה ושיפור יכולת ההסתגלות של הגוף למתחים נפשיים, וכמה בקלות, וללא עזרה תרופתית סימפטומטית אנחנו יכולים להגיע למקום טוב יותר.( ועוד לא דיברנו על העדר תופעות הלוואי הנגרמות משימוש ארוך טווח בכל תרופה כמעט, בעיקר בסטרואידים, כגון כיבים במערכת העיכול, אוסטאופרוזיס, לחץ דם, סוכרת,חולשה של השרירים, איבוד תיאבון או תיאבון מוגבר, אי שקט ועוד.)

השילוב של צמחי המרפא אותם אני בוחר הם לרוב כאלו שמאזנים את התגובה החיסונית, יחד עם צמחי מרפא אנטי אלרגיים אנטי דלקתיים ומכייחים. שילוב שכזה לרוב נותנת מענה מצוין ,בתמיכה והדרכה נכונה, ומשפרת משמעותית את המצב.

  • כתחליף לטיפול סטרואידאלי -צמחי מרפא נוגדי דלקת יעשו את העבודה.
  • כתחליף לתרופות אנטי-היסטמיניות נשתמש בצמחי מרפא נוגדי אלרגיה.
  • כתחליף למרחיבי הסמפונות (הניתנים במשאפים לרוב) נשתמש בצמחי מרפא שעושים את אותה הפעולה .

כמו בכל מחלה, הטיפול באסטמה הוא מכלול, אבל כדי לסכם את זה הנה כמה דברים קטנים שיכולים לעשות שינויי גדול. תנסו.

  1. להוריד לחלוטין מוצרי חלב. בעיקר בימים קשים.
  2. להקנות לעצמכם או לילד שלכם הרגלי נשימה נכונים.
  3. הקפידו על אוכל מתאים לעונה. הימנעו מאוכל קר מידי בחורף ומאוכל מחמם מידי בקיץ.
  4. שתו חליטות צמחים ארומטים כמו שומר, מנתה, קמומיל, זוטא, טימין, אזוב, מרווה, ג'ינג'ר וכו. לכל אלו יש יכולת כייוח מצוינת והם יכולים להיות טיפול מונע מצוין.
  5. בעיקר בימים אלו, הקפידו על אוורור הבית או החדר, מנעו הצטברות של עובש ורטיבות על הקירות.

 

פניה למומחים של רפואות

קביעת פגישה
צוות המומחים
שיטות טיפול
יצירת קשר