נועה קרן

Ac Dip T.C.M

מומחית ברפואה סינית. מטפלת בפיריון האישה ובגניקולוגיה
נועה קרן
מטפלת ברפואה סינית מסורתית – דיקור, שיאצו וצמחי-מרפא. מטפלת בכירה בטויינא.
בוגרת קמפוס ברושים. למדה בקליניקה פרטית של רופא סיני, בן לשושלת מטפלים בסין. השתלמה בגניקולוגיה עפ"י הרפואה הסינית, במכללת מדיסין והמשיכה להשתלם בקליניקה מהמובילות בארץ לגניקולוגיה ופיריון. חקרה את השפעת הדיקור על רמת FSH, במסגרת עבודת מחקר קליני.

שאלון "פגישה עם נועה קרן"
מטפלת ברפואה סינית – מטפלת בגניקולוגיה-סינית:

מסייעת בעזרת רפואה סינית
בהפרעות במחזור – וסתות לא סדירות, כאבים, PMS- תופעות קדם-וסתיות, וסת כבדה/ דלה ואל-וסת.
פיריון – תמיכה בקליטת הריון, הפלות חוזרות, איזון הורמונאלי, ליווי ותמיכה בטיפולי IVF.
בהריון – עייפות , בחילות והקאות, צרבות, כאבי-גב, היפוך עובר, זירוז לידה.
בעיות גניקולוגיות נפוצות – שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס, יובש נרתיקי, הפרשות.
תופעות גיל מעבר – גלי חום, הזעה, בעיות בשינה, חוסר שקט.

1. למה בחרתי לטפל ברפואה משולבת?
ללימודי הרפואה הסינית הגעתי לאחר חמש שנים בהן למדתי את נפלאות הריפוי כמטופלת של רופא מכובד מסין, דר' גואן זאנג, בן לשושלת מטפלים. שם החלו לימודי. למדתי עלגופי, רשמתי, חקרתי וגיליתי את איכויות הריפוי של הרפואה הסינית.

2. למה בחרתי להתמחות בתחום?
צעדי הראשונים בטיפול בנשים היו עוד בתקופת הלימודים. הגיעו אלי לטיפול נשים עם בעיות פריון.
התוצאות היו מרשימות, הטיפולים הפתיעו אותי ביעילותם. גיליתי כי הדיקור משפר משמעותית את פריון האישה והמסלול להתמחות בתחום הגניקולוגיה, היה מהלך טבעי ומרתק.רכשתי כלים רבים שמציעה הרפואה הסינית, לטיפול במצבים שאינם פתורים ברפואה המערבית (דוגמת "אי-פיריון בלתי מוסבר").

3. אם לא היית מטפלת ברפואה משולבת, יתכןוהייתי…
מיילדת, או דולה – מלווה בלידה. זכיתי ללוות חברות, ומטופלות בלידתן, והייתי שותפה באותם רגעים
מלאי-עוצמה, של שפע והתרגשות גדולה.

4. חולה שהצליח להפתיע אותך…
קיימת נטייה בטיפול, להתמקד ולפתור בעיה ממנה סובלת המטופלת (כאב כלשהו, קושי בפיריון, בעיות עיכול וכיוב'.). אני אוהבת להיות מופתעת יחד עם המטופלת ולגלות , שתוך כדי שנוצר מחדש האיזון בגוף, חל שיפור בתפקודים נוספים של הגוף שלא בהיכרך ציפינו להם.

כך לדוגמה, מטופלת בפיריון בת 40, שנטלה צמחי-מרפא, על-מנת לשפר את יכולת הפיריון שלה. דיווחה על שיפור מוחלט בבעיה כרונית ממנה סובלת. היא מצויה במעקב המטולוגי מנערותה,בעקבות בעיה בדם (נויטרופניה). נערכו בדיקות דם לפני נטילת הצמחים, ובדיקה נוספת, אחרי שבועיים שנטלה צמחי-מרפא. בתוצאות הבדיקה השניה, הערכים היו תקינים לגמרי. (לאחר 13 שנה שערכים אלה אינם בטווחה"נורמה" בבדיקות המעבדה). למטופלת, 2 ילדים מטיפולי פיריון ועתה הרתה באופן טבעי.
דוגמה נוספת של מטופלת בת 72, שבאה לטיפול בתופעות גיל המעבר, מהן סבלה: גלי-חום, הזעות וחרדות. היא טופלה בהצלחה, משך כחודשיים וחצי בדיקור וצמחי-מרפא. המטופלת חולתסכרת מזה 15 שנים ובמהלך הטיפול רמת הסוכר בדמה ירדה מ 180 ל 140, ללא סיבה הנראית לעין. בעקבות כך, הרופאה שמטפלת בההורידה את מינון התרופות שלה, מנטילה של 10 כדורים ביום, לארבעה בלבד. השלווה והחיוך חזרו לחייה.
5. הכיף שלך בשעות הפנאי?
פנאי?
רשימת הספרים שמחכים להיקרא, המקומות שאני רוצה להגיע אליהם, אינסופית. סופי-השבוע מוקדשים לבילויים עם משפחה וחברים. ולעיתים לסדנאות יוגה ומדיטציה.

6. ההישג הכי גדול בתחומך….
* ראשית, שיפור באיכות חיים של מטופל/ת נחשב לדעתי הישג.
* כל זוג שמצליח להגשים את החלום ולהקים משפחה, מהווה הישג.
* התהליך הטיפולי עצמו, משמש כנקודת שינוי. המטופל/ת שמחפש/ת פתרון להפרעה כלשהי, לומד/ת להקשיב לגוף ולאמץ אורח חיים בריא יותר. (עיסוק פעילות גופנית, שיפורהרגלי-תזונה, הכירות עם המחזור והביוץ). ההישג הוא באימוץ של התנהלות בריאה, שמונעת תחלואים נוספים לאורך השנים.
* הגינקולוגיה המשלבת מזרח ומערב. מהווה הישג גדול, הרפואה האלטרנטיבית כיום משולבת בתוך בתי-חולים וחדרי לידה, ומוכרת ע"י הממסד הרפואי הקונבנציונאלי. רופאיםמובילים מתחום הגניקולוגיה ממליצים על שילוב של טיפול ברפואה סינית לבעיות פיריון ואחרות.
7. מקור השראה שלך בעבודה…
מאמינה בטבע ובכוחו של הגוף להירפא. כשם שהפעילויות החיוניות שלנו (נשימה, עיכול ועוד ) הן טבעיות, הדרך להירפא מצויה בתוך גופנו. הגוף שלנו מטפל יום יום בהפרעות שאנולא מודעים להן.
הרפואה הסינית מחזקת את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף ואת החוסן שלו מפני מחלות.