עדי פרום

Ac Dip T.C.M

עוסק בטיפול ומסייע בבעיות אורטופדיות
עדי פרום

 

 

 

עדי פרום-

מטפל ברפואה סינית  בתחום  אורטופדיה וטיפול בכאב.

מטפל מוסמך מטעם האיגוד הישראלי לרפואה סינית וצמחי מרפא ומנהל היחידה לרפואה משולבת (שיר"מ) מרכז רפואי אסף הרופא – אחראי על כל פעילות היחידה. הוראה , מחקר וטיפולי רפואה משלימה ופרא רפואי המתקיים ביחידה .
מטפל ומסייע  במחלות אורטופדיה וכאב באמצעות רפואה סינית , מעביר את קורס ההתמחות באורטופדיה וכאב "הליכה למעשה"
ראש המגמה לרפואה סינית בבית ספר רידמן , מורה לרפואה סינית בבתי הספר בישראל ומרצה בכנסים בינלאומיים וקונגרסים רפואייםיליד 1973 נשוי לדנה ואב לגיא שחר וזיו.
מטפל משנת 2001 בוגר מסלול ארבע שנתי של לימודי רפואה סינית בבית הספר לרפואה משלימה של המכללה למינהל ברשות פרופ רפי קרסו וד"ר שי פינטוב.לאחר הלימודים השתלמות ב- Zhejiang province hospital of TCM, hang zhu, china, . השתלמות בטיפול בדיקור ובצמחי מרפא בנושא אורטופדיה וכאב. לימודי רוקחות סינית וברפואה יפנית .השתלמות בדיקור בשיטת האיזון של דר טאן בטאיוואן ובברלין היום משמש נציגו הרשמי של דר' טאן ומארגן את הסמינרים שלו בישראל. משתתף באופן קבוע בסמינרים בארץ ובחו"ל.
מטפל משנת 2002 ברפואה סינית בשיר"מ המרכז הרפואי אסף הרופא כיום מנהל היחידה שהיא היחידה הגדולה ביותר לרפואה סינית בבתי החולים בישראל. הקים את המערך האינטגרטיבי של טיפול בחולים המגיעים למרפאות החוץ עובד בצמוד למיטב המומחים מתחום האורטופדיה, נוירולוגיה וכאב גסטרואנטרולוגיה, נשים ויולדות וכן את הדיקור במחלקות האשפוז של המרכז הרפואי דבר המתקיים היום ברוטינה קבועה במסגרת הפעילות מטופלים המאושפזים בדיקור סיני להקלה על כאב.אחראי מקצועי לכל הפעילות ברפואה משלימה באסף הרופא.
פעילות מחקרית- שותף למחקר על השפעות דיקור סיני לטיפול בכאבי גב וצוואר אקוטיים בחדר המיון המרכז הרפואי אסף הרופא.
עוזר מחקר – פילוג אפידמיולוגי של השימוש ברפואה משלימה בילדים תחת פיקוחה של דר' עופרה מהודר
כיום מעורב כחוקר ראשי בשני מחקרים -האחד טיפול בכאב לאחר ניתוח המתקיים במחלקה אורטופדית המרכז הרפואי אסף הרופא. השני דיקור סיני לטיפול במחלת הקרוהן המתקיים בשיתוף המחלקה הגסטרואנטרולוגיתושיר"מ במרכז הרפואי אסף הרופא.
הרצאות בכנסים:
2013- כנס טיפול בדלקת – תל אביב כנס אורטופדים ורופאי משפחה – הדלקת בראי הרפואה הסינית
2011 – כנס רפואת מפרקים – חיפה – כנס אורטופדים , ראומטולוגים ורופאי משפחה – גישה רב תחומית לטיפול בבעיות אורטופדיות
2011 – כנס עמוד שידרה – תל אביב – כנס בינלאומי של רופאים מומחים ומתמחים בעמוד שידרה – חבר פאנל – השפעות הדיקור על בעיות עמוד שידרה
2009-2011 – כנס האגודה הישראלית לאורטופדיה – כנס רופאים אורטופדים ורופאי משפחה מחקרים ברפואה משלימה לבעיות אוסטאוארטריטיס , הגישה הרב תחומית לטיפול בבעיות אורטופדיות
2011-2012 – ICCM כנס בינלאומי לרפואה סינית – טיפול ברפואה סינית לבעיות ברכיים , טיפול ברפואה סינית לבעיות עמוד שידרה
2008– הכינוס הישראלי השנתי לאינטראקציה תרופות וצמחים – צמחי מרפא לטיפול בכאב
2006-07 – הכנסים לרפואה אורטופדית משולבת – חבר פאנל בדיון על כאב גב תחתון
2004- כנס בינלאומי לצמחי מרפא סיניים בטייפה טאיוואן – שימוש בצמחי מרפא לחולה הגריאטרי
מטפל במרפאה בעזרת רפואה סינית –   בתחום הכאב לסוגיו השונים
מכאבי ראש , מחזור , בטן ועד לכאבים אורטופדיים. הסיבה העיקרית שבחרתי את תחום הכאב כבסיס התמחותי נובעת מהעובדה כי כאב הינו תסמין הסבל העיקרי אותו החווה האדם המבוגר . מנקודת המבט של הרפואה הסינית כאב הוא אחד הביטויים העיקרים למעבר ממצב בריאות (הרמוניה) למצב חוסר בריאות (דיסהרמוניה).  הטיפול הנכון בכאב משיב את האדם על כל רבדיו לבריאות טובה . ההבנה שצברתי מתוך ניסיון רב, מתי הכאב הוא סימפטום ומתי הוא חלק ממחלה או המחלה כולה, מאפשר לי להבין את הסיפור שהאדם והגוף מספרים . להבין  מה השתבש, זו הדרך הבטוחה ביותר להבין איך לתקן. אין דבר שמשמח אותי יותר מאשר לראות  אדם  שמגיע אלי עם כאב,ולאחר כמה טיפולים  לראות את הסבל מופחת/נעלם תוך כדי הטיפול.
המורה הסיני שלי אומר "האדם הבריא יכול לעשות כל מה שהוא רוצה, ורוצה לעשות רק דברים שהוא יכול" הביטוי הנפלא הזה המסמל בריאות פיזית ונפשית ואיזון המוביל להגשמת הפוטנציאל הטמון בנו מהווה את תפיסת עולמי הטיפולית.