טיפול בפיריון ובריאות האישה

טיפול בפיריון ובריאות האישה

נעה קרן  מטפלת ברפואה סינית גניקולוגיה ותמיכה בבעיות פוריות

תחום פוריות האדם מבטא באופן מובהק את הקשר של האדם עם הסביבה. ידוע כי מחזור האישה לדוגמא, נוהג על פי מחזוריות הירח. הסינים הבינו כבר לפני אלפי שנים כי האדם מתנהג על פי חוקיות השמים והאדמה, התנהלות המתקיימת בסדר מופתי )בשמים  תנועת כוכבי הלכת, השמש והירח, באדמה  שינויי העונות( ופועלת ומשפיעה על האדם.
הרפואה הסינית העתיקה יעילה ואפקטיבית גם בתחום הפוריות בכלל ובהשגת הריון בפרט ונותנת מענה בתחום זה במספר מישורים. ישנן בעיות פוריות אשר ניתן לטפל בהן בלעדית בדיקור ובכך להימנע משימוש בהורמונים. מאידך, ישנן בעיות פוריות המצריכות שימוש בהורמונים  וכאן ישולב דיקור על מנת להפחית את תופעות הלוואי של התרופות ההורמונאליות ולשפר את סיכויי התהליך.
חשוב לציין כי בעיות פוריות עשויות לנבוע ממספר סיבות ועשויות לערב בן זוג אחד, או את שני בני הזוג: יתכן ומקור הבעיה טמון בתפקוד שאינו תקין אצל בת הזוג כגון מחזור לא סדיר, או כתוצאה מבעיה עם ייצור הזרע אצל בן הזוג. ולעיתים בעיית הפוריות מורכבת מסיבות הנובעות משני בני הזוג.
רפואות בראשית פריון הנה מרפאה ייחודית, ראשונה מסוגה, המשלבת את הידע הרב בנושא הפריון הגלום ברפואה הסינית העתיקה, עם ידע מדעי, מחקר ובדיקות רפואיות מודרניות. ברפואות בראשית פריון רופאים ומטפלים המתמחים בטיפול בנשים ובגברים. מטפלים בעלי ניסיון רב בתחום הפריון והרפואה המשלימה, אשר עובדים בשיתוף פעולה עם רופאים ומעבדות בבתי חולים ברחבי הארץ ומנהלים מחקרים בתחום הפריון.
על הטיפול בנשים
הסיבות לאי פריון אצל נשים עלולות לנבוע מבעיה מכאנית )כמו חצוצרות סתומות, הידבקויות ברחם כתוצאה מניתוח קיסרי בעבר, ציסטות בשחלות( או מבעיה הורמונאלית )בעיה הפוגעת בתהליך ההורמונלי כמו למשל פרולקטינומה, או בעיה כתוצאה מערכים הורמונליים נמוכים(.
שיטת הטיפול בנשים נעשית על בסיס בדיקות רפואיות כגון, צילום רחם, מעקב ביוץ ופרופיל הורמונלי בשילוב עם אבחנה סינית הבודקת את סיבת אי הפריון מזוויות נוספות ומסייעת לאתר את שורש הבעיה. בעזרת הטיפול ניתן לאזן את המחזור, להשפיע על אספקת הדם לרירית הרחם, לשפר את איכות הביציות וכן לטפל במקרים של הפלות חוזרות.

הטיפול ברפואות בראשית פריון משלב דיקור וצמחי מרפא. מחקרים הנעשים בארץ ובעולם הראו כי טיפולים ברפואה סינית לכשעצמם או במקביל לטיפול ברפואה מערבית מגבירים את הסיכוי להרות.
3 הבעיות השכיחות בטיפולי פריון אצל נשים: הטיפול משפר את איכות הביציות באמצעות צמחי מרפא 

1. איכות ירודה של הביציות ומותאם לשלבי הטיפול ההורמונאלי שהאשה מקבלת.

2. חוסר קליטה של העובר המופרה לאחר שהוחזר אל הרחם  הטיפול עובד בשני כיוונים: שיפור זרימת הדם לרירית הרחם ואיזון הטמפרטורה והלחות ברחם.  תופעות לוואי מעיקות במהלך טיפולי פריון: נפיחות רבה בגוף, תנודות במצבי רוח ועוד .

3 הטיפול מסייע בהוצאת עודף לחות ואיזון המצב הנפשי באמצעות התאמת פורמולת צמחי מרפא אישית